05.04.2013 р. в Харкові відбулася нарада з питань підготовки IT-спеціалістів в Україні. У нараді взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, голова Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, голова Харківської ОДА Михайло Добкін, ректори провідних технічних ВНЗ України, представники та керівники IT-компаній.

Віце-прем’єр звернув увагу присутніх на те, що подібний масштабний захід відбувається в Україні вперше і має на меті обговорення конкретних шляхів залучення провідних IT-компаній до процесу освіти.

«Саме тому ми сьогодні вперше в історії України проводимо нараду з питань підготовки ІТ-спеціалістів, до участі в якій запрошені не лише представники провідних технічних університетів і органів влади, але і топ-менеджери найбільших вітчизняних ІТ-компаній, які повинні бути основними працедавцями для випускників цих спеціальностей, а відтак і головними оцінювачами якості освіти. Наше завдання – зробити українські ІТ-компанії безпосередніми учасниками навчального процесу через забезпечення виробничої практики, підключення представників галузі для проведення семінарів та майстер-класів, надання порад щодо корегування освітніх програм відповідно до потреб ринку, що швидко змінюється», - наголосив Віце-прем’єр-міністр К. Грищенко.

Під час зустрічі перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма зазначив, що питання, підняті у рамках заходу, є дуже актуальними. Є.Суліма також наголосив на необхідності спільних напрацювань, поєднанні інвестиційних можливостей та інновацій, які можуть надати сучасні університети, задля розвитку IT-галузі. «Міністерство працює, і якщо є пропозиції щодо того, що нам треба зробити разом, ми готові до такої співпраці», зауважив перший заступник міністра.

З доповіддю «Гармонізація системи підготовки ІТ-фахівців відповідно до потреб ринку. Концептуальні питання та пропозиції» на нараді у Харкові виступив директор Інституту комп'ютерних інформаційних технологій НАУ д.т.н., проф. Юдін Олександр Костянтинович.

У доповіді були розглянуті концептуальні напрями вирішення питань підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у галузі інформаційних технологій та їх безпеки. У виступі було проведено порівняльний аналіз та визначено шляхи вирішення даної проблеми, розглянуто питання відповідності освітніх процесів ВНЗ України міжнародним стандартам та світовим вимогам.

На прохання Віце-прем'єр-міністра України К.Грищенка пропозиції від НАУ щодо розвитку процесів в освітніх напрямах ІТ-технологій та ІТ-безпеки будуть надані безпосередньо до секретаріату Кабінету Міністрів України для подальшого детального розгляду та формування спільної програми.