Минулого тижня був оприлюднений рейтинг найкращих світових музеїв авіаційної техніки за версією телеканалу CNN. Шосте місце серед чотирнадцяти закладів посів Державний музей авіації України, директором якого є завідувач кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій ІКІТ, заслужений працівник освіти України, д.т.н, професор Ю.Зіатдінов.

У музеї, на території площею 20 гектарів, зібрано понад 70 експонатів: гелікоптерів, ракетоносців, винищувачів, навчально-тренувальних та пасажирських літаків.

Тут можна побачити перший дослідний Іл-86, другий дослідний/перший серійний Іл-18, перший серійний Ту-104, передсерійний Ту-134, а також Ту-22М0 з дослідної серії тощо.

У натурних фондах музею представлені розробки практично всіх провідних авіаційних КБ радянського періоду – Туполєв, Яковлєв, Іллюшин, Антонов, Сухой, Мікоян-Гуревич, Камов, Міль, Берієв, а також репліки початку XX століття. Колекції сформовані як за принципом призначення літальних апаратів, так і за належністю до окремих КБ, за винятком КБ А.Н.Туполєва – тут виділена окрема «Бекфайр-колекція», у яку увійшли бомбардувальники-ракетоносці сімейства Ту-22М.

Державний музей авіації є одним з наймолодших і, разом із тим, одним з найбільших історико – технічних музеїв України, а відтепер - і світу!

Вітаємо з досягненням Ю.Зіатдінова, пишаємось, зичимо подальших високих успіхів!