17 грудня 2015 р. співробітники Навчально – наукових інститутів Аеронавігації (НН ІАН) та Комп’ютерних інформаційних технологій (НН ІКІТ) НАУ за запрошенням Асоціації «ІТ України» взяли участь у ІІІ міжнародній конференції «СИНЕРГІЯ: ІТ - освіта та ІТ -  індустрія». Серед учасників конференції були заступник Міністра освіти О. Дерев’янко, заступники голови Комітету ВР України з питань науки і освіти О. Співаковський та  О. Срипник, Президент IT- компанії «Miratech» М. Роєнко, директор Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономирозвитку В. Семініхин, директор  Irish Software Engineering Research Centre М. Хінчі, представники керівництва середніх і провідних вищих навчальних закладів України, засновники та співробітники ІТ- компаній, іноземні науковці.

Мета конференції – сприяння діалогу і стратегічному співробітництву між навчальними закладами, провідними ІТ – компаніями, державними органами.

Головна ідея конференції – сфера ІТ - освіти як унікальний тестовий полігон для впровадження найсміливіших новацій в освітній галузі, які зможуть стати зразком змін для системи в цілому.

До розгляду на конференції  були винесені питання «ІТ – освіта починається зі школи», «Підвищення ефективності освіти: ВНЗ чи ІТ - курси. Співпраця з ІТ - компаніями», «ІТ і наука».  У дискусії «ІТ – освіта у контексті реформи системи освіти: здобутки та проблеми» взяли участь завідуюча кафедрою аеронавігації НН ІАН Т. Шмельова та відповідальна за навчально – організаційну роботу НН ІКІТ О. Дубчак.

Зацікавленість аудиторії, серед інших, викликала доповідь випускника кафедри комп’ютеризованих систем захисту інформації НН ІКІТ, а нині  керівника освітніх програм «Майкрософт Україна» Романа Рудюка «Як ІТ може зробити навчальний заклад ефективним».

За результатами плідного обговорення проблемних питань ІТ – освіти, співробітництва ІТ- компаній з навчальними закладами, участі науковців ВНЗ у програмі «Горизонт 2020» учасниками конференції була ухвалена резолюція.