15 грудня 2016 року за запрошенням Асоціації «Інформаційні технології України»  науково – педагогічні працівники Навчально-наукових            інститутів Аеронавігації та Комп’ютерних інформаційних технологій НАУ взяли участь в ІV-й міжнародній конференції «Синергія: ІТ-освіта та ІТ- бізнес». 

Захід був організований і проведений Асоціацією «ІТ України»  та Міністерством освіти і науки України за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Державного агентства з питань електронного урядування України. Мета цьогорічної зустрічі представників ВНЗ та ІТ-бізнесу – створення дієвої платформи для діалогу і стратегічного співробітництва між керівниками державних органів, вітчизняних та закордонних вищих навчальних закладів і провідних ІТ -компаній.
Серед завдань конференції – створення механізмів визначення та вирішення кадрових проблем галузі, зокрема щодо визначення відповідності рівня кваліфікації випускників потребам галузі, підвищення інтересу молоді до ІТ – спеціальностей та вдосконалення процесу освіти в сфері ІТ.

З вітальними промовами до присутніх звернулися директор Асоціації «ІТ України», Радник міністра  В.Валєєв, голова Комітету  ВР України з питань інформатизації та зв’язку О.Данченко, Перший заступник міністра освіти і науки України В.Ковтунець.

Були розглянуті важливі питання щодо реформ у вищій школі, зокрема, автономія ВНЗ, підвищення ефективності підготовки ІТ-фахівців, залучення грантів тощо. Також значну увагу було приділено питанням відповідності змісту ІТ – освіти потребам галузі, визначення нових трендів та технологій, шляхів залучення ІТ-бізнесу до практичної роботи із ВНЗ.

У дискусії «ІТ-освіта та людський капітал» взяли участь професор кафедри АНС НН ІАН Т.Шмельова та відповідальна за навчально-організаційну роботу НН ІКІТ О.Дубчак.