З 22 по 26 травня 2017 року у рамках SPS Programme NATO відбувся тренінг «Cyber Defenсe in the Context of Energy Security».

SPS Programme (The Science for Peace and Security - Наука заради миру і безпеки) - інструмент, що сприяє розширенню співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Відповідно до SPS Programme надається фінансування, консультації експертів та підтримка щодо безпеки діяльності, спільно розробленої НАТО і країною-партнером.

 


Під час цьогорічного заходу розглядались актуальні питання організації та забезпечення захисту критично важливих інформаційних ресурсів від кібернетичних загроз в контексті безпеки енергетичної галузі.

Серед доповідачів були представники Служби безпеки України, Міністерства оборони України, провідних навчальних закладів, а також регіональний представник НАТО пан Г. Глушке (Німеччина).

Основні напрямки підготовки та сертифікації IТ- спеціалістів в галузі кібербезпеки були представлені у доповіді директора Навчально-наукового інституту Комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету Олександра Костянтиновича Юдіна.

Висвітлені актуальні питання та інноваційні шляхи їх вирішення викликали жваву дискусію та зацікавленість учасників.

З метою закріплення набутих теоретичних знань учасникам було запропоновано ряд завдань, пов’язаних з розв’язанням  проблем організації системи надійного захисту інформаційних ресурсів в умовах кібератак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

За результатами тренінгу учасники заходу отримали сертифікати.

Представники Національного авіаційного університету висловлюють щиру подяку організаторам тренінгу за надану можливість обміну знаннями та досвідом.